دبیر کل جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی

لزوم تبیین مکتب حاج قاسم در بین آزادی خواهان جهان

لزوم تبیین مکتب حاج قاسم در بین آزادی خواهان جهان
اطاعت پذیری از ولی فقیه تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی کشور است و حضرت صدیقه طاهره (س) نمونه بارزی از یک انسان ولایت پذیر بودند که رفتارها و کردار ایشان باید به عنوان الگوی مردم و مسئولان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی؛ شاکله انقلاب اسلامی نیز در ولایت پذیری خلاصه شده است. با پیروزی انقلاب اسلامی، نظام و دولت اسلامی تشکیل و پس از آن امت اسلامی تشکیل شد و امیدواریم به زودی شاهد تشکیل یک تمدن اسلامی در سرتاسر گیتی باشیم.

خوشبختانه با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تشکیل یگان‌های «زینبیون» و «فاطمیون» که نمادی از امت اسلامی بودند طومار این نیروهای تروریستی پیچیده و به زباله دان تاریخ پیوستند.

رشادت‌ها و دلاوری‌های سردار شهید قاسم سلیمانی در دفاع از ارزش‌های اسلامی و دینی مثال زدنی است. این شهید بزرگوار در طول عمر شریف خود به صورت پیوسته در راه وحدت امت اسلامی قدم برداشتند چراکه سردار سلیمانی با دید وسیع خود تشکیل تمدن اسلامی را به عنوان یک هدف و آرمان در نظر داشتند.

فرهنگ دفاع مقدس نقش مهمی در ارائه الگوی دفاع مقدس به رزمندگان جبهه مقاومت داشت، همین فرهنگ ایثار و شهادت بود که باعث شد تا دشمن تروریست که تا نزدیکی‌های حرم مطهر حضرت زینب (س) پیشروی کرده بود در نهایت دچار شکست و نابودی شود.

ارائه و تبیین مکتب سلیمانی در بین مردم و آزادی خواهان جهان یک اصل مهم و حیاتی است. شهید سلیمانی یک الگو برای تمام رزمندگان و شهدای جبهه مقاومت و به عنوان یک محور اصلی برای فعالیت‌های مجاهدانه آنان بود و فردی بود که به عنوان فرمانده مقاومت نقش بی بدیلی در رهبری و یکپارچه سازی رزمندگان این جبهه داشت.

شهید سلیمانی خود در حوزه‌های مختلف صاحب سبک بود که این مهم نشأت گرفته از تعلیمات و آموخته‌های او از سیره ائمه اطهار و قرآن و عترت بود.

شهید سلیمانی در دفاع از ولایت و ولایت پذیری یک الگو برای همه مردم است، رفتار و منش این شهید بزرگوار در برخورد با مردم از هر طیف و جناح و گروه با هر طرز تفکر باید الگوی افراد ولایی و انقلابی باشد تا دل‌های جوانان به سمت نظام و انقلاب جذب شود.

 

اطاعت پذیری از ولایت تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی کشور است و در صورتیکه عمل به فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب به خوبی انجام شود می‌توان امید به رفع این مشکلات داشت.

عزت کشور در همراهی مردم و مسئولان در کنار همدیگر برای رفع مشکلات است و مسئولین باید در مقابل کوتاهی‌های خود عذرپذیر باشند و بابت آن از مردم عذرخواهی کنند.

توجه به مشکلات مردم ضروری است، مسئولان باید جهادی برای رفع مسائل مردم تلاش کنند و به همین دلیل به جای اینکه امید اصلی خود را به بهبود روابط در بیرون از مرزهای کشور قرار دهند، باید به توان جوانان در داخل کشور معطوف شود.

ارسال دیدگاه