مرتضی طلایی با حضور در برنامه هزار در چهار عنوان کرد؛

شورای شهر نهادی اجتماعی است و با دیدگاه سیاسی اداره نمی شود

شورای شهر نهادی اجتماعی است و با دیدگاه سیاسی اداره نمی شود
عضو سابق شورای شهر تهران گفت: باید دانست با دیدگاه سیاسی نمی‌شود شورای شهر را اداره کرد؛ شورای شهر یک نهاد اجتماعی است و البته کارکرد‌های خاص خودش را دارد.

مرتضی طلایی خاطرنشان کرد: باید دانست با دیدگاه سیاسی نمی‌شود شورای شهر را اداره کرد؛ شورا یک نهاد اجتماعی است و البته کارکرد‌های خاص خودش را دارد.ما اگر از دور اول شورا شهر نگاه کنیم سیر تکاملی را در یک بخش‌هایی باید بپذیریم؛ یعنی بین شواری اول و پنجم در ساختار‌ها، در قوانین و در موضوعات کلان، سیر تکاملی طی شده و کماکان همین مسیر باید طی شود تا بالنده‌تر، کامل‌تر، جامع‌تر و کارآمدتر بشود.

وی افزود: اما به جهت عملکردی، دوره‌ها متفاوت هستند؛ بطوریکه هر دوره‌ای یک کارکرد‌هایی داشته وشاید بهترین قضاوت را بتوانیم براساس نگاه مردم ارزیابی کنیم.

مرتضی طلایی معتقد است در شورای چهارم علیرغم اینکه دو جریان سیاسی در آن فعال بودند، اما فضای حاکم بر محیط شورا شهر فضای کار و تلاش بود، یعنی علی رغم ذائقه‌های سیاسی متفاوت، اما همه حول محور کار قرار داشتند، بطوریکه ۱۰۰ درصد توان خود را برای مباحث کاری و پیشرفت کار‌ها میگذاشتند.

با دیدگاه سیاسی نمی‌شود شورای شهر را اداره کرد؛ شورا یک نهاد اجتماعی است

عضو سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اما در باب شورای پنجم آنچه براساس شنیده‌ها و ارتباطاتی که به صورت گسترده با مردم داریم عایدمان می شود، شورای پنجم بیشتر درگیر حواشی بود و همواره به حاشیه‌ها بیشتر می‌پرداختند تا متن که همان کار برای مردم است. این را باید دانست که کلا با دیدگاه سیاسی نمی‌شود شورای شهر را اداره کرد؛ شورا یک نهاد اجتماعی است و البته با کارکرد‌های خاص خودش.

وی اضافه کرد: اما الان سال چهارم دوره پنجم شورای شهر رو به اتمام است و بنا به اظهار نظر خود اعضای محترم شورای شهر مثل رئیس محترم شورای شهر که به صراحت می گوید: «ما هیچ کاری حتی یک متر مترو هم احداث نکردیم». این در حالی است که ما در دوره چهارم سالانه ۲۰ الی ۲۵ کیلومتر مترو ایجاد می‌کردیم.

عضو سابق شورای شهر تهران می‌گوید: معتقدم فضای حاکم بر شورای شهر، فضای سیاسی است و این رویکرد سیاسی است که مانع از کاتر کردن شورا شد و به شورای شهر وقت کار کردن را نداد. انتخاب شهردار نیز با همین رویکرد شکل گرفت؛ قاعدتا نتیجه نگاه سیاسی نیز انتخابی سیاسی خواهد بود.

طلایی گفت: ما معتقدیم که در این نه ماه هم می‌توانند درخت بکارند، درواقع تا الان که درختی کاشته نشده، امیدوارم در این نه ماه درختی بکارند، نه ماه هم وقت کمی نیست.

ارسال دیدگاه