مرتضی طلایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت؛

میان مرتضی طلایی و استاد محمدرضا شجریان رشته رفاقت قدیمی بود

میان مرتضی طلایی و استاد محمدرضا شجریان رشته رفاقت قدیمی بود
رئیس پلیس سابق پایتخت در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:‌ میان مرتضی طلایی و استاد محمدرضا شجریان رشته رفاقتی بود بس قدیمی؛ درست از همان اولین اجرا پس از انقلاب.

مرتضی طلایی در پی درگذشت استاد شجریان در صفحه اینستاگرام خود اینگونه نوشت: محمدرضا شجریان، مردی کم ‌نظیر در تاریخ هنر ایران زمین بود. از روزی که در محضر پدر، قرآن به صدای خوش می‌خواند، تا روزی که "ایران ای سرای امید" را به سرود ماندگار انقلاب بدل کرد و تا روزی چون امروز که در اربعین حسینی، به دیدار معشوق شتافت.

میان مرتضی طلایی و استاد محمدرضا شجریان رشته رفاقت قدیمی بود

طلایی در وصف شکل گیری این رفاقت اینچنین نوشت: شاید تا امروز از این امر جایی سخن نرفته باشد که میان نگارنده و استاد شجریان، رشته رفاقتی بود، شکل گرفته از اولین کنسرت بعد از انقلاب این مرد بزرگ در اصفهان.

در آن روزگار من فرمانده انتظامی اصفهان بودم و ایشان بنا بود در کاخ چهل ستون، اولین کنسرت بعد از انقلاب‌شان در اصفهان را انجام دهند. همه دغدغه من این بود که برنامه بدون بهانه‌ای از طرف برخی عناصر خاص برگزار شود و در این راه میان من و ایشان، اندک بحثی بروز کرد.

مرتضی طلایی از واکنش استاد شجریان پس از اجرایشان و در مقام دلجویی از فرمانده انتظامی وقت بیان میدارد: محمدرضا شجریان بعد از اجرا، با مهر و محبت از من و همکاران تشکر کردند و اشارتی به سابقه آشنایی‌شان با رهبر معظم انقلاب در مشهد... بعدها در ابتدای مسئولیت فرماندهی انتظامی تهران، با محبتی کم‌نظیر، میزبان من، در منزل‌شان شدند و با مهری مثال زدنی، برای هر اجرا، محبتی و دعوتی.

محمدرضا شجریان هنرمندی حساس و بی‌بدیل و با قلبی پر از عشق به ایران و مردم بود

وی ابراز میدارد: استاد محمدرضا شجریان مردی بود فاضل، هنرمندی حساس و بی‌بدیل و با قلبی پر از عشق به ایران و مردم، ای کاش بازی‌های سیاسی و فرصت طلبی دشمنان این سرزمین، بعضی خاطرات تلخ را نمی‌آفرید.

جایگاه محمدرضا شجریان در هنر ایران زمین، بی بدیل است. او از شمار هنرمندانی است که گذر ایام، گزندی به یادگارهای به جای مانده از او نخواهد داشت.

روحش شاد و یادش گرامی.

ارسال دیدگاه