سردار مرتضی طلایی در مراسم بزرگداشت سردار شهید سلیمانی در حسینیه ورزشکاران متوسلین به حضرت قمر بنی هاشم منطقه 16 تهران:

شهید سلیمانی نماد صدای مردم است

شهید سلیمانی نماد صدای مردم است
سردار مرتضی طلایی گفت: دسته بندی مردم به اقشار، گروه ها احزاب و جناح های مختلف وجود نداشت و وی نماد صدای مردم است.

به گزارش پایگاه خبری : طلایی در  مراسم یادبود اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش که حسینیه ورزشکاران جوادیه متوسلین به حضرت قمر بنی هاشم منطقه 16 برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: اعتقاد داریم شهید سلیمانی معرف و نماد یک مکتب است. چرا که وی در تمام حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نظریه، تئوری و مدل دارد.

وی ادامه داد: اگر شهید سلیمانی معرف یک مکتب و رهرو مکتب اولیای الهی است، رفتار، گفتار، سبک زندگی و برخورد او در تمام عرصه های زندگی اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مردم مداری، جهاد و ...  ریشه در مکتب سید الشهدا و عاشورا دارد.

طلایی با بیان اینکه اگر بخواهیم چهره واقعی احکام الهی را از کتاب قرآن، واقعه عاشورا و کربلا در آوریم، از جمله کسانی که  مصداق عینی آن هستند، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است، یادآور شد: نزدیک به سه چهارم از کتاب قرآن اشارات مستقیمی به موضوع اخلاقیات داشته و حدود نود درصد از روایات و احادیث از پیامبر  و اولیاء الله به حوزه رفتاری و اجتماعی تاکید دارد اما متاسفانه کمتر به این مسائل توجه می کنیم.

وی با اشاره به حوزه سیاسی مکتب شهید سلیمانی بیان کرد:  در حال حاضر سیاستمداران اقدام به دسته بندی مردم می کنند و در نهایت در برابر آنها قرار می گیرند. این رفتار باعث می شود تا مردم در مرزبندی های اندیشه سیاسی ای نافراد محدود شوند در حالی که در مکتب شهید سلیمانی این دسته بندی ها وجود ندارد.

سردار مرتضی طلایی با بیان اینکه شهید سلیمانی در حوزه مناسبات و ارتباطات نماد هم صدایی ملت است، تاکید کرد: زمانی که وی صحبت  می کرد، مردم احساس می کردند که حرف آنها از زبان شهید سلیمانی بیان می شود دلیل این ادعا نیز برگزاری  مراسم باشکو تشییع پیکر او و حضور میلیونی مردم در این مراسم است.

به اعتقاد وی؛ این مراسم نشان داد هرکسی در کنار مردم و با مردم باشد، مردم قدرشناس او هستند و شهید سلیمانی نماد این هم صدایی بود  چرا که هرگز  خود را در این دسته بندی ها و جناح بندی ها قرار نداد بلکه فراتر از این مسائل بود و خود را در ترازی قرار داد که مکتب اهل بیت می خواهد.

مرتضی طلایی در ادامه با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی نماد اتحاد کشور بود، گفت: تمامی گروه ها، اقوام و جریان های گوناگون وی را از خود می دانستند. به رغم اینکه تشییع پیکر شهید سلیمانی در تهران برگزار شد، اما هم زمان در تمام شهرهای کشور به صورت نمادین مردم به خیابان ها آمدند و با مکتب شهید سلیمانی بیعت کردند.

ارسال دیدگاه