واکنش مرتضی طلایی به ماجرای مشهد؛

رسانه‌ ها و فضای مجازی با برجسته کردن یک خطا و اشکال کل نهاد و سازمان را هدف قرار می دهند

رسانه‌ ها و فضای مجازی با برجسته کردن یک خطا و اشکال کل نهاد و سازمان را هدف قرار می دهند
رئیس پلیس سابق تهران در واکنش به اخبار پیرامون خشونت پلیس گفت: مشکل برخی از رسانه ها هستند که با برجسته کردن یک خطا و اشکال کل ساختار را زیر سوال می برند.

مرتضی طلایی، رئیس پلیس سابق تهران در واکنش به ماجرای مشهد و اخبار پیرامون خشونت پلیس گفت: مشکل ما این است که دوستان رسانه‌ای و فضای مجازی با برجسته کردن یک خطا و اشکال کل نهاد و سازمان را مورد هجمه قرار می‌دهند.
وی با تاکید بر اینکه: در خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف انسانیت و اخلاق بودن این عمل شک و تردیدی نیست گفت: نه پلیس این رفتار را تایید می‌کند و نه دیگران. اما نباید این را به همه پلیس تعمیم داد و گفت که پلیس خشونت به خرج می‌دهد. یک ماموری تخلف کرده و باید با او به شدت برخورد شود. پلیس باید هوشمندانه عمل کرده و به ماموران خود اجازه چنین برخورد‌هایی را ندهد.
در شبکه‌های اجتماعی علیه تشکیلاتی که امنیت ما در گرو تلاش آن است، اقدام می‌شود
این امر کاملا بدیهی است، اما متاسفانه الان در شبکه‌های اجتماعی علیه تشکیلاتی که امنیت ما در گرو تلاش آن است، اقدام می‌شود. در حالی که برخورد با ماموران خاطی باید به عنوان یک مطالبه از سوی افکار عمومی مطرح شود.
این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: پلیس باید با ماموران خاطی برخورد و به مردم اطلاع رسانی کند تا مردم بدانند که پلیس در جامعه به دنبال اعمال خشونت نیست. پلیس شبانه روز برای مردم و امنیت آنان تلاش می‌کند و باید افکارعمومی را به نحوی مدیریت کرد که نسبت به پلیس بدبین نشوند.
وی در واکنش به اینکه شاید دلیل تعمیم دادن موضوع به کل مجموعه پلیس تکرار این خطا‌ها در چند هفته گذشته بوده است، گفت: نظر شخصی من این است که معاونت اجتماعی و سخنگوی پلیس باید به هنگام و بموقع نسبت به موضوعات واکنش نشان دهد و نظر تشکیلات و فرماندهی را به اطلاع مردم برساند تا مردم با در کنار هم قرار دادن این موضوعات یک قضاوت یکپارچه نداشته باشند. این حرف درستی است.

ارسال دیدگاه