مرتضی طلایی و نمایندگان مجلس؛

راهکارهای مرتضی طلایی در رفع مشکلات مردم

راهکارهای مرتضی طلایی در رفع مشکلات مردم
حدود وظایف نمایندگان مجلس مشخص است: بررسی مشکلات مردم، دسته بندی آنها، اصلاح قوانین مربوط یا وضع قوانین جدید و در نهایت کمک به دولت برای اجراء در غیر این صورت تقابل مجلس و دولت یا تقابل دولت و مجلس به نفع مردم و مورد پسند آنها نخواهد بود.

مرتضی طلایی، عضو سابق شورای شهر تهران، گفت: در حال حاضر نماینده مجلس نیستم اما اگر بودم کمتر حرف می‌زدم و بیشتر دنبال حل مشکلات مردم از طریق اصلاح قوانین یا وضع قوانین جدید بودم .                                      

 وی افزود: به طور مثال امروزه همه از گمرکات کشور، صادرات و واردات کالا ناراحت هستند و هیچ بازرگانی را نمی‌بینید که مشکلی نداشته باشد. ریشه این مشکل کجاست؟ آیا مشکل در قوانین است؟ خوب است که اصلاح بکنیم.

عضو سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:  رابطه دولت و بانک مرکزی را در کشور به نتیجه می‌رساندم این چه وضعی است که بانک مرکزی ابزاری در اختیار دولت‌ها بشود!؟ بانک مرکزی باید سیاست‌های کلان کشور را حل و فصل کند همین اتفاقات در بازار ارز را از چشم چه کسی باید دید!؟ بانک مرکزی!؟ بانک مرکزی می‌گوید دولت. آیا ازچشم دولت باید دید!؟
طلایی معتقد است یکسری مشکلاتی در کشور است که مجلس شورای اسلامی می تواند این‌ها را دسته‌بندی و برای این‌ها اصلاح قوانین یا وضع قوانین کند و کمک به این کند که دولت مسائل را حل کند و گفته می‌شود تقابل بین دولت و مجلس و یا مجلس و دولت، مردم این‌ها را نه می‌پذیرند نه می‌خواهند.

وی اضافه کرد: مردم می‌خواهند مشکلاتشان را حل کنیم، اول آقایان مجلس و دولتمران، پشت درب‌ها دعواهایتان را بکنید و بعد به مردم امیدواری بدهید و یکی به دو نکنید. مردم می‌گویند هزینه‌ها با درآمد همخوانی ندارد: شیر، ماست و پنیر گران شده و برای یک واکسن ساده مستاصل هستند و آمپول آنفولانزا که باید در این فصل زده شود نیست و ... این‌ها برخی از مشکلات مردم است.

وی گفت: باید دید مردم چه می‌خواهند، بنده امروز به عنوان یک شهروند انتظارم از نمایندگان محترم این است که بنشینند و ببینند مشکلات ما چیست و یکی از آن‌ها را حل کنند و وعده‌هایی ندهند که نتوانند عمل کنند، توقعی ایجاد نکنند که نتوانند پاسخ دهند، نماینده مجلس حدود وظایفش مشخص است وبایستی به آنها عمل بکند.

عضو سابق شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم مجلس عمل کند، بنده اگر در مجلس بودم، اعتقادم این بود که در این حوزه‌ها بایستی ورود پیدا ‌کرد.

ارسال دیدگاه