سخن عامیانه سردار طلایی با ریاست و نمایندگان مجلس یازدهم؛

چند ماه از عمر مجلس یازدهم گذشت، آیا مردم از عملکردتان راضی‌اند؟

چند ماه از عمر مجلس یازدهم گذشت، آیا مردم از عملکردتان راضی‌اند؟
فعال سیاسی اصولگرا از ریاست و نمایندگان مجلس یازدهم در بررسی عملکرد بالغ بر ۶ ماه گذشته این مجلس پرسید:‌ آیا مردم از عملکرد نمایندگانشان راضی هستند؟

سردار مرتضی طلایی فعال اصولگرا در سخنی عامیانه و مردمی با ریاست محترم و نمایندگان مجلس یازدهم در پایگاه اطلاع رسانی شخصی خویش به طرح سوالات، ارایه پیشنهادات و بیان راهکارهایی برای ریاست و نمایندگان شریف مردم در خانه ملت پرداخت.

سلام و احترام؛ دوستان عزیز و سروران گرامی، نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی ذکر چند نکته را از باب دلسوزی و خیرخواهی لازم دیدم، که در این مرقومه برایتان می نگارم.

بالغ بر ۶ ماه از عمر مجلس یازدهم گذشته است، حال آنکه آیا مردم از عملکرد نمایندگانشان در این دوره از مجلس رضایت دارند؟ آیا در مردم امیدواری به شرایط بهتر بوجود آمد؟ آیا اعتماد مردم به مجلس یازدهم (همان میزان مشارکت کنندگان در انتخاب) بالا رفته؟ جای مطالعه میدانی و صد البته واقعی و به دور از گزارشات فرمایشی اطرافیان بسیار خالی است. شاید بهتر باشد هر چه زودتر این گزارش میدانی تهیه و تنظیم گردد تا بتوان بهتر نظر مردم را از انتخابشان مطلع شد.

برادرانم؛ انتظار بود با شروع به کار مجلس یازدهم، رابطه سیستماتیک و تشکیلاتی بین نمایندگان هر استان با نیروهای انقلابی و کسانی که در این شرایط پای کار انتخابات آمدند برقرار شود و از تجارب و ظرفیت های آنها در حوزه های مختلف (حداقل مشورتی) استفاده شود؛ اما آیا چنین اتفاقی رقم خورد؟ من به شما پاسخ را به صراحت می گویم. پاسخ: خیر!

البته ارتباط بین حلقه های محدود اطرافیان که از قبل و بعد بوده کماکان نیز جاری است که با آن در این مجال کاری ندارم؛ اگر چه بر این باورم که همین حلقه مانع اصلی ارتباط بین حضرات با سایر نیروهای جبهه انقلاب است؛ اما بگذریم...

کاری به اختلافات داخلی مجلس و نیز موضوعات دولت و مجلس ندارم، لکن آنچه بعنوان یک شهروند (که از قضا افتخارم بودن در بین مردم در هر شرایط بوده و هست)، عرض می کنم تا دیر نشده و اگر به فکر تشکیل دولت اسلامی و انقلابی و جهادی هستید چند کار ساده انجام دهید.

در صورت امکان با همکاری ۳ قوه، کارگروه های تخصصی در موضوعات مهم و اساسی که مشکلات موجود در آن وجود دارد تشکیل دهید، حال اگر دولت هم همراهی نکرد با همکاری قوه قضائیه پیگیر موارد یاد شده شوید؛ ‌نکته مهمی که در این میان وجود دارد و نباید از آن غافل شد، استفاده از ظرفیت های فراوان نهاد های اجتماعی، صنفی، مدنی و افراد و همچنین نهاد های تخصصی، کارآفرینان، گروه های شتاب دهنده و استارتاپ ها، نوآوران و... است. بیاد داشته باشید استفاده از موارد یاد شده در این کارگروه ها ضروری است. بدین گونه کارگزاران و مردم در کنار هم قرار خواهند گرفت.

ضرورت تشکیل کارگروه ها

شما خود بهتر میدانید، همه وارد کنندگان و صادر کنندگان از وضع گمرکات کشور ناراضی هستند؛ بنابراین می توان در همین ابتدا کارگروهی با اختیار تام تشکیل داد، تا این کارگروه فرآیندهای موجود در تمام گمرکات کشور و مراجع مرتبط با موضوعاتی همانند بانک مرکزی، وزارت صمت و... را از نزدیک بررسی کند، سپس مشکلات ذینفعان را نیز از نزدیک رویت نموده و بررسی های لازم در این خصوص را نیز صورت دهد و در پایان راهکار لازم را ارایه بدهند و تصمیم گیری میدانی را به سرانجام رسانند؛ پیشنهاد تکمیلی این بخش نیز، تشکیل دفتر پیگیری مشکلات وارد کنندگان و صادر کنندگان است که می تواند بصورت موردی و مصداقی مشکلات را حل کند. 

کارگروه تامین مایحتاج عمومی مردم

آیا می دانید یک کالا در یک روز در ۳ مغازه با ۳ قیمت متفاوت عرضه می شود؟ و آیا می دانید خریدار و فروشنده هر دو مسئولان اول نظام کشور را متهم می کنند؟ امیدوارم بواقع ندانید که اگر بدانید و دنبال حل آن نباشید همان حق است که به ما بگویند ضد انقلاب؛ گرچه اگر هم ندانید که واژه مسئول را زیر سوال برده اید.

تعزیرات، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، ۱۳۲ اتحادیه صنفی، صاحبان صنایع بزرگ، اینها دقیقا کجای کار هستند؟ چه وظیفه ای دارند؟ آیا به وظایف خود عمل می کنند؟ اگر نمی کنند چه کسی باید ورود کرده و برخورد نماید؟

اما راه حل ساده این است که این کارگروه می تواند با اختیار تام به تمام حوزه های مربوط وارد شود، تصمیم بگیرد و آن تصمیم نیز لازم الاجرا باشد.

کار گروه رفع معضلات نظام بانکی

همه ما خوب می دانیم منشاء عمده فساد کشور، نظام بانکی کشور است، پس بهتر است تا زمان اصلاحات اساسی که ممکن است سال های متمادی دیگر نیز بطول بیانجامد، فعلا کارگروهی تشکیل شود و موانع سر راه ارائه تسهیلات به کارآفرینان و صنعت گران را حل کند. حتما خود بهتر می دانید که در حال حاضر آنچه در نظام بانکی حاکم است، تنها مانع تراشی است و نه برطرف کردن موانع!

کارگروه تخصصی و نظارتی حوزه صنعت و معدن

چرا صنایع، کارخانجات، معادن تعطیل است؟ چه کسی درحال حاضر می تواند حداقل بصورت مقطعی امید را در این مجموعه ها حفظ کند؟
نکته پایانی؛ همانگونه که عرض شد با زبان نسبی عوام، حرف مردم را به گوش شما برداران دینی رساندم و نه با ادبیات مقاله و یا یادداشت و...؛ پیشنهاداتی نیز ارایه دادم و البته راهکارها را نیز به سادگی گفتم که می توان از این طریق، این دوران گذار را نیز سپری کرد و صد البته ارائه گزارش اقدامات شکل گرفته (از نقطه شروع تا نتیجه نهایی) می تواند در بازسازی اعتماد مردم موثر باشد.

ارسال دیدگاه