پست اینستاگرامی سردار مرتضی طلایی پس از ابتلا به کرونا

پست اینستاگرامی سردار مرتضی طلایی پس از ابتلا به کرونا
سردار مرتضی طلایی رئیس پلیس سابق تهران در صفحه اینستاگرام خود از مبتلا شدن به کرونا خبر داد و از مردم خواست تا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

سردار مرتضی طلایی در جدیدترین پست اینستاگرام خود نوشت: سلام به دوستان و همراهان عزیز، بیماری کرونا این روزها به تلخ ‌ترین وجه، زندگی همه ما را تحت تاثیر قرار داده و چه بسیار خانواده ‌هایی که هر روز در غم از دست دادن عزیزی عزادار می‌شوند. عدد قربانیان هر روز رکورد جدیدی بر جای می‌گذارد و تعداد مبتلایان، بیشتر و بیشتر.

من هم از دیروز با پاسخ تست مثبت، به جمع مبتلایان پیوستم و در این مجال می‌خواهم چند کلامی از این تجربه تلخ سخن بگویم. در تمام این ایام، سعی کردم از دستورالعمل‌های بهداشتی پیروی کنم اما بیماری به من نشان داد، کوچکترین غفلت و خطایی، نتیجه‌ای جز ابتلا به همراه نخواهد داشت.

موضوع دوم، بهت و نگرانی لحظه‌ای است که با پاسخ مثبت تست مواجه میشوی! در یک لحظه گویا، واقعیت و خطر را لمس میکنی و ترسی مبهم، سراپای وجودت را فرا می‌گیرد! باور دارم که در چنین لحظه‌ای بسیار مهم است که ایمان داشته باشیم، توان مقابله و غلبه داریم و با توکل، با این بیماری روبرو شویم. مطمئناً در این چالش، روحیه و ایمان، نقش اساسی در نتیجه خواهد داشت.

در مصاحبه‌ای که امروز با خبرنگاری عزیز داشتم، اشاره کردم که در حال حاضر صرفاً خود را در خانه قرنطینه کرده و علایم حادی ندارم اما نمی توانم ذهنم را از هموطنانی که در وضعیت حادتر بیماری قرار دارند، منصرف نمایم. من چند سال پیش، سوختگی را تجربه کردم و در این تجربه، متوجه شدم که حادثه‌دیدگان سوختگی، با چه مشکلات شدیدی دست به گریبان هستند. در تجربه فعلی هم با وجود اینکه بستری نشده‌ ام، این واقعیت که بیماران و خانواده‌ های شان با چه دردسرهای باورنکردنی از تست تا بستری تا دارو دست به گریبان هستند، پیش چشمم قرار دارد!

عزیزان، موضوع سلامت، موضوعی فراتر از بحث‌های سیاسی است و در روزگار یک همه گیری، همه ما سرنشینان یک کشتی واحدیم اما باور دارم که اگر امروز در این نقطه نامطلوب ایستاده ‌ایم، سهم جدی از آن ناشی از سوء مدیریت ‌ها و خطاهای راهبردی مدیریتی است! هنوز که هنوز است معلوم نیست تصمیم دولت در موضوع قرنطینه و تعطیلی چیست؟ مدیریت شهری در این بخش و موضوع حمل و نقل عمومی و طرح ترافیک چه میکند و موارد دیگر! این خطاها در این برهه و برای کنترل بحران، می‌بایست با سرعت، اصلاح شوند.

نکته بعد، تحریم‌های ظالمانه و وحشیانه‌ای است که روی هیتلر و چنگیز را سفید کرده! جنایتکاران ساکن کاخ سفید، حتی در این زمان، مسیر داروی این ملت را مسدود کرده ‌اند و نباید گذاشت که این جنایت ضد بشری، در جهان، بی صدا و بی تبعات برای مرتکبان آن بماند. 

موضوع معیشت مردم، از مسائل حیاتی است. اگر توقع همکاری از مردم داریم، باید و باید و هزار بار باید، با نگاهی ویژه و متناسب با بحران به کمک مردم بشتابیم. و در پایان خواهشی از مردم عزیز! هموطنان عزیزتر از جان! کادر درمان خسته است، حجم بیماران و طول مدت همه گیری زیاد بوده. کم‌ ترین وظیفه ما، رعایت حداکثری برای کمک به عزیزان بخش سلامت است. از همه شما مهربانان، ملتمس دعای خیر هستم. امیدوارم این بیماری منحوس، هر چه سریع‌تر از جامعه ما و جوامع بشری برچیده شده و تا آن زمان، همه شما و عزیزانتان در پناه خداوند، از جمیع خطرات، محفوظ باشید.

مرتضی_طلایی

ارسال دیدگاه